Mehonieuws: Do You Speak Mehoni (like TC-One)?
Weledelgestrenge Zwienkerkenaars, beste Zwientjes, beste Mehonians, beste al de rest,
De strafste vrouwenvolleybalploeg van Zwienkerke wenst jullie allen al het beste voor het jaar 2025!! Vul zelf maar wat dat moet zijn. We hebben ons hier in ’t dorp al getrakteerd op een nieuwe burgemeester, al wat er nog bijkomt dit jaar is pure bonus. Het jaar 2025 is trouwens goed ingezet met een plezante en originele nieuwjaarsreceptie vanwege de gemeente, ondertussen een klassieker in het genre. Misschien één vraagje aan de regie, als’t mag? Op die TV-schermen verscheen regelmatig dat “het college van burgemeester en schepenen aan alle Zwientjes hun oprechte wensen voor 2025 aanbiedt”. Ja, ja, oprechte deelneming, dat klinkt vertrouwd, en oprechte excuses ook, maar oprechte (nieuwjaar) wensen? Vreemd, het tegenovergestelde zou verbazen, toch?
Ach ja, hebben jullie allen ondertussen de kerstboom opgeruimd? Of hebben jullie hem ook opgegeten, zoals in Gent, die stad van licht en liefde? Het stadsbestuur van Gent had vorige week volgende brainfart de wereld ingestuurd: nl. aan de Gentenaren vragen om hun kerstboom op te eten i.p.v. hem weg te gooien of te verbanden (recycleren, weet wel, beter voor het milieu). Het begrip “kerststronk” krijgt in Gent voortaan een nieuwe dimensie 😊. Niet dat we ons nieuw Zwienkerks gemeentebestuur op verkeerde gedachten willen brengen, maar misschien kunnen ze in Gent nog meer dingen recycleren om op te dienen tijdens de tijdens de nieuwjaarsreceptie van ’t stad voor hun inwoners? Hier zie, een volledig recyclagemenu, speciaal samengesteld door uw reporter: als aperitiefhapjes zijn er mini-bouchees gevuld met grijze garnalen en de restjes van uw schielijk overleden goudvis, daarna trakteren we de kleintjes op kerstballen in tomatensaus, en voor de volwassenen zijn er kerst-boomstammetjes met huisgemaakte kroketjes van warme dennenappels (voor de vegetariërs is er raclette van teenkaas, njammie!), en als toetje achteraf serveren we een palet van Gentse Cuberdons (“neuskens”) op basis van puree van verlepte kerstroosbladeren, merveilleux’kes met een laagje vers gevallen sneeuw erop en errond ter vervanging van die vettige slagroom, en suikerspin van Santa Claus zijn op spies gerolde baard. Zeg, laat het jullie smaken hé, Dennenfretters ginder in Gent!
Jullie willen nog goed nieuws om het jaar mee in te zetten? Hier zie, de Mehoni damesploeg (Promo4) heeft het jaar 2024 afgesloten als herfstkampioen. Dat deden ze eigenlijk al in november, en hielden sindsdien noodgedwongen 7 weken (!) winterstop, om het nieuwe jaar als eerste in de rangschikking te starten. Doe zelf de factcheck op www.volleyscores.be als u deze volstrekt onpartijdige reporter niet gelooft: de M&M hebben zomaar eventjes al hun wedstrijden van dit seizoen gewonnen, en op ééntje na ook alle sets gewonnen. En, komt ie…, ze zijn 2025 begonnen zoals ze 2024 geëindigd zijn, nl. met een overwinning tegen Oostkamp!
Straf hé van onze Promo4 meiden? Zeker weten, maar, niet kwaad zijn op ondergetekende want we gaan nu een open deur intrappen, nl. achter elke straffe vrouwenploeg staat altijd…een man 😊! We noemen hem onze coach, ofte Geert, aka TC-One, of nog Geertje Beertje (hebben we uit welingelichte bronnen). Geert draait al een héééééle tijd mee in Mehoni, en is dus ondertussen een part-time Zwienkerkenaar geworden. Coaching is bijna een vaste benoeming in ons clubje (“you can check-out, but you can never leave”). Als er dus iemand is die Mehoni van binnen en buiten kent, die de Mehoni-speak beter dan wie ook spreekt en begrijpt, dan is wel het onze TC-One.
Hoog tijd dus dat uw reporter eens een paar vragen stelt aan de succescoach achter onze damesploeg. Lees mee hieronder, een aantal weetjes die TC-One met ons wil delen (nadat hij ze gevonden had in zijn spam mail):
Reporter: Met welk liedje of muziekje wordt je graag wakker, ofte welke muziek brengt u instant in een goede luim ’s ochtends ? Beste Geert, ben je een vermomde Swiftie, of eerder een die-hard fan van Pommelien Thijs? In’t belang van de mensheid, schep duidelijkheid a.u.b….
TC-One: Kleinkunst, liefst Willem Vermandere , ik versta zijn accent beter dan het uwe.
(n.v.d.r.: Oeps, werkpuntje voor ondergetekende, is genoteerd, working on it…; maar OK, dan toch geen Swiftie, bedankt om de twijfel weg te nemen!).
Reporter: Hangjongeren, niemand vindt dat fijn, zouden die niet beter volleybal spelen, zeg? Nog erger zijn evenwel hangouderen. Ook daar wil Mehoni ook iets aan doen. Daarom Geert, je hebt er al een lange carrière opzitten als speler en coach, en stel dat je daar ooit zou mee willen stoppen…!? Wat dan, gaapt het zwarte gat? Geen paniek, Mehoni biedt zóveel uitdagende carrièrekansen voor gemotiveerde medewerkers zodat ze zich niet hoeven te vervelen, nl. terreinverantwoordelijke, puntentafel-zitter, secretaris, reporter, barman, jobstudent-coach, scheids, voorzitter van Mehoni (ma ba ja, waarom ook niet, dat hoeft toch geen vaste benoeming te zijn?), afwasser… Beste TC-One, voor welke uitloopbaan of flexi-job bij Mehoni zou je kiezen als je niet meer zou coachen?
TC-One: Publieksopwarmer, er zijn nogal wat mensen die niet weten wat een mooi punt is waardoor het applaus eentonig blijft. Ook t.o.v. de scheidsrechter moeten we meer meeleven denk ik.
(n.v.d.r. : oeps, concurrentie voor onze Jobstudent-Coach…).
Reporter: Welke is uw grappigste belevenis bij Mehoni tot nog toe?
TC-One: Moeilijk, maar ooit waren we door een uitgelopen galabal in een studentenstad te laat vertrokken naar een wedstrijd. Ik was daarom wat stil en nerveus en de dames (7) zijn zich beginnen omkleden in m´n busje. Zelf heb ik er niet veel van gemerkt maar zo te zien aan de reacties van de mensen die me voorbij snelden moet het toch speciaal geweest zijn.
Reporter: Nu dalen we even de memory-lane af: je was (bent) coach van zowel Mehoni 1.0 en 2.0. Wat zijn zo de grootste verschillen tussen die twee damesploegen (met 15 jaar tussen beide)?
TC-One: Weet dat ik nog training heb gegeven aan (juf) Tania. Ondertussen ben ik aan Mehoni 7.0 denk ik . De dames worden steeds jonger...
(n.v.d.r.: en de coach wordt steeds…?)
Reporter: Waaraan kan je u, in uw hoedanigheid van coach, het meest ergeren op (of naast) het plein?
TC-One: Een gebrek aan inzet! Ik weet wat een club moet doen om iedereen te laten spelen en dan vaststellen dat het bezigheidstherapie is ... daar komt m´n okselhaar van recht.
(n.v.d.r.: Promo4 meiden, lezen jullie mee ? Okselhaar dat rechtop kruipt is echt geen zicht hoor!)
Reporter: Wat maakt de coach langs de zijlijn dan weer blij ? Anders gezegd, waarmee kunnen die van Promo 4 u plezier doen?
TC-One: Na een lange rally het punt scoren, of iets uitvoeren wat we getraind hebben.
(n.v.d.r.: Promo4, jullie lezen toch nog altijd mee 😊?)
Reporter: Wat is uw pronostiek voor dit seizoen met de Promo4? Hou in het achterhoofd dat uw Promo-girls herfstkampioen zijn, dus niet te bescheiden zijn…
TC-One: Nog 6 wedstrijden (op 9) zonder verlies en we zijn kampioen. We hebben 1 set verloren. De houding van onoverwinnelijk laat ik niet toe. Focus tot in april. We spreken mekaar nog.
Reporter: Wanneer komt er nog eens een testmatch tussen uw Promo4 dames en die van de VLM (na de examens van januari?).
TC-One: Het was een plan tijdens de kerst, maar de fakkeloverdracht in Zuienkerke besliste daar anders over.
(n.v.d.r.: uitstel is geen afstel, We Geven Ons Niet! Organiseren die handel !!!)
Reporter: Welke andere sport interesseert u het meest, als je eens niet met onze volley-vrouwen op pad bent en waarom?
TC-One: Koers, in de vorige eeuw was het een 2de hobby.
(n.v.d.r. : mooie keuze !)
Reporter: Wie heeft er het meest gezag : Coach Geert of Vader Geert?
TC-One: Laten we zo stellen dat ik getrouwd ben met een sterke vrouw. (n.v.d.r. 😊😊😊).
Reporter: Kom, TC-One: iedereen heeft er minstens één: een guilty pleasure. Gooi het in de groep, wat is dat bij u?
TC-One: Cecemel op een nieuwjaarsreceptie.
(n.v.d.r.: @Mehoni Voorzitter/V1: gelieve deze originele culinaire tip met stip te noteren, voor iemand anders ermee wegloopt, en laat de Mehoni cava-stand op de volgende nieuwjaarsreceptie ook Cecemel aanbieden, deal?).
Reporter: Welke andere job zou je eens willen doen voor één dag (al of niet in de sport), en waarom?
TC-One: Burgemeester van Zuienkerke , ik zet ´s morgens om 7u3o m´n handtekening voor een nieuwe zaal.
Reporter: We weten niet of je al dan niet een Bourgondiër bent, maar stel dat het zo is: welk gerecht eet je het liefst (het mag ook gerust een smakelijke Gentse Kerstboom of iets van het recyclagemenu hierboven zijn hoor, eventueel met Cecemel) ?
TC-One: Gebakken bloedworst met gebakken aardappelen en een klets appelmoes. Er mag gerust een Tripel Westmalle bij.
(n.v.d.r.: @Promo4girls: jullie zorgen daarvoor, bij de kampioenenviering in april, voor heel de ploeg en vooral voor TC-One?).
Voila, we zijn weer wat wijzer geworden (onthoud vooral bloedworst, appelmoes en Cecemel), en sluiten af wat de alom gekende Mehoni-speak: We Geven Ons Niet!
Ignace Cognito
Volg ons ook op : www.mebosoft.be/mehoni